Radouňská rallye 2020 - spuštěn příjem přihlášek14. 05. 2020 00:26

Přípravy na rallye jedou naplno. Připravujeme kompaktní jednodenní rallye ideální pro start rallye sezóny v ČR. Podmínkou je pozitivní vývoj korovnavirové situace v ČR a disciplinované chování účastníků rallye. Přesná pravidla budou zveřejněny později. Více informací v textu. 

Současná situace s pandemií koronaviru zamotala hlavu všem pořadatelům rallye po celém světě. My z Radouň Motorsport jsme na tom stejně. Plně připravenou soutěž jsme museli začátkem dubna "hodit do koše" a začaly přípravy na kompromisní variantu. Bohužel nyní nikdo není schopen říci, jaká bude situace koncem června. 

Plně si uvědomujeme závažnost situace. Na druhou stranu, je potřeba nějak žít. A k životu soutěžáka patří rallye. Proto plně "makáme" na přípravě rallye, a to i v případě, kdy to může být opět zbytečná práce. 

Jaká tedy bude letošní Radouňská rallye:

  • 27.6. jednodenní rallye
  • 6 rychlostních zkoušek (3 x 2 RZ)
  • 70km ostrých km
  • 190km celková délka tratě včetně RZ
  • 26.6. - 16:00 - otevření servisní zóny, začátek administrativních a technických přejímek, začátek seznamovacích jízd
  • 27.6. - 20:00 - vyhlášení výsledků a ukončení rallye

Předpoklady pro konání rallye:

  1. Hlavním předpokladem pro konání rallye je pozitivní vývoj koronavirové situace v ČR a povolení sportovních akcí v dostatečném rozsahu.
  2. Disciplinované chování posádek a jejich doprovodů jak v servisní zóně, tak na trati rallye 

Na přípravě pravidel usilovně pracujeme a budeme je detailně diskutovat s hygieniky, zástupci dotčených obcí atp. Cílem je aby si posádky užily závod a místní obyvatelé nebyli nijak ohroženi.

Chceme uspořádat rallye, která bude ideálním testem pro posádky na začátek rallye sezóny v ČR. Kompaktní rallye, s minimem přejezdů, ideální i pro testování. 

Pevně věřím, že spolu to zvládneme.

 

Petr Michálek 

ředitel Radouňské rallye  

 

Autor: Radouň MotorSport

Přečteno: 2800x

Předchozí článek Další článek